Montag, 11. Februar 2013

Izmir'de 24saat acik olan hayvan hastahanesi-29.10.2010Von: "Hemşehri İletişim Merkezi"<blgslm@bilgilendirme.izmir.bel.tr> [mailto:blgslm@bilgilendirme.izmir.bel.tr]
Gesendet: Dienstag, 21. Dezember 2010 12:10
An: apg-animalrights@t-online.de
Betreff: Bilgilendirme
Wichtigkeit: Hoch

29/10/2010 tarihli 2149585 takip nolu başvurunuz sonuçlanmıştır.

CEVAP ÖZETİ

SAYIN ADİLE PANNİCKE;

İLETİNİZ İLE İLGİLİ OLARAK, İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇEVRE KORUMA VE KONTROL DAİRESİ BAŞKANLIĞI'NDAN ALINAN YANIT:"İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE AİT BARINAK VE POLİKLİNİKLERDE; BUGÜNE KADAR 14.048 HAYVAN MUAYENE EDİLMİŞ, 11.782 HAYVAN BAKIM EVİNE GETİRİLEREK KONTROLDEN GEÇİRİLMİŞ 4.265 HAYVAN SAHİPLENDİRİLMİŞ, 12.738 HAYVANIN KUDUZ AŞISI YAPILMIŞ VE 12.161 HAYVAN KISIRLAŞTIRILMIŞTIR. IŞIKKENT VE SEYREK KÖPEK BAKIMEVİ VE REHABİLİTASYON MERKEZLERİMİZ CUMARTESİ VE PAZAR GÜNLERİ DE AÇIK OLUP, HER TÜRLÜ HAYVANIN BAKIM VE TEDAVİLERİ YAPILMAKTADIR. YAPMIŞ OLDUĞUNUZ TALEP İL HAYVANLARI KORUMA KURULU TOPLANTISINDA GÜNDEME GETİRİLECEK , MEVCUT KOŞULLAR VE İL İÇERİSİNDEKİ BELEDİYELERE AİT HAYVAN HASTAHANELERİ VE POLİKLİNİKLER İLE KOORDİNASYONLU OLARAK İMKANLAR DAHİLİNDE ÇÖZÜM ÜRETİLMEYE ÇALIŞILACAKTIR."ŞEKLİNDEDİR. İYİ GÜNLER DİLEKLERİMİZLE BİLGİLERİNİZE SUNULUR.

Bu e-posta bilgilendirme amaçlı otomatik olarak gönderilmektedir. Lütfen bu mesaja yanıt vermeyiniz. Hemşehri İletişim Merkezi ile ilgili taleplerinizi 445 66 55 numaralı hattı arayarak ya da him@izmir.bel.tr adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. noreply@izmir.bel.tr adresine ileteceğiniz e-postalar tarafımıza ulaşmayacağından bu mesajı yanıtlamamanızı rica ederiz.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
HEMŞEHRİ İLETİŞİM MERKEZİ
Tel: 445 66 55
Faks: 446 48 18
E-posta : him@izmir.bel.tr
Web : www.izmir.bel.trİSTEK ÖZETİ

T.C. IZMIR BUYUKSEHIR BELEDIYESI SAYİN BASKANİM, INSAN SAGLİGİNA ONEM VERDİGİMİZ GİBİ ,HAYVAN SAGLİGİNA DA ONEM VERMEK VICDAN VE GOREVLERİMİZ ARASİNDADİR. 

MESAİ SAATİ DİSİNDA VE TATİL GUNLERİNDE YASANAN HAYVAN HASTALİKLARİ,TRAFİK KAZALARİ BELDENİZDE GÖNÜLLÜ OLARAK CALİSMAKTA OLAN HAYVANSEVERLERİ ZOR DURUMDA BİRAKTİGİ DUYUMUNU ALMİS BULUNMAKTAYİZ. 5216 SAYILI BÜYÜKSEHİR BELEDİYELERİ KANUNUNUN 7.Cİ MADDESİNİN M) FIKRASINA GORE;"BÜYÜKSEHİRİN BÜTÜNLÜĞÜNE HİZMET EDEN SOSYAL DONATILAR YAPMAK ZORUNDADİR"DENİLMEKTEDİR.

BU BAGLAMDA; BUGUNE KADAR KURMADİGİNİZ 24 SAAT HİZMET VEREN HAYVAN HASTAHANESININ KURULMASİNİ İVEDİLİKLE RİCA EDER,DİLEKCEME 4982 VE 3071 SAYİLİ KANUNLAR GEREGİNCE YANİT VERİLMESİNİ SAYGİLARİMLA ARZ EDERİM.

ADİLE PANNİCKE 
BASKAN YARDİMCİSİ 
ANİMAL PROTECTİON GROUP ARBEİTSGRUPPE FÜR TİERRECHTE E.V. ALMANYA: