Dienstag, 4. Dezember 2012

Kurt avina cikan devlet memurlari
Von: Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Bimer [mailto:bimer@basbakanlik.gov.tr]
Gesendet: Donnerstag, 20. Dezember 2012 09:25
An: APG-Animalrights@t-online.de
Betreff: RE: Kurt avina cikan devlet memurlari

Başbakanlığa göndermiş olduğunuz e-postanız için teşekkür ederiz. bimer@basbakanlik.gov.tr  adresine gönderdiğiniz e-postalar 06.09.2012 tarihinden itibaren işleme alınmayacaktır.
www.basbakanlik.gov.tr adresinde bulunan "BİMER" linkinden ulaşılabilecek başvuru formunu doldurmanız halinde başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır. Bundan sonraki başvurularınızı  Başbakanlık  İletişim Merkezi'ne (BİMER) doğrudan yapmanızı rica eder, iyi günler dileriz.

Başvurularınız için aşağıdaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz.
Von: APG-AnimalrightsGermany [mailto:APG-Animalrights@t-online.de]
Gesendet: Dienstag, 4. Dezember 2012 13:39
An: 'konya@ormansu.gov.tr'; 'ozsen.42@hotmail.com'; 'mozdemir1965@hotmail.com'; 'serhatugras@hotmail.com'; 'mcelik@ormansu.gov.tr'; 'aliagar@ormansu.gov.tr'; 'myalimdkmp@ormansu.gov.tr'; 'eaksoy@ormansu.gov.tr'; 'ngokce@ormansu.gov.tr'; 'nkaplan@ormansu.gov.tr'; 'dileksahin@ormansu.gov.tr'; 'mehmetsevinc@ormansu.gov.tr'; 'aozyanik@ormansu.gov.tr'; 'bilgiedinme@ormansu.gov.tr'; 'bimer@basbakanlik.gov.tr'; 'bimer@ankara.gov.tr'; 'bimer1@basbakanlik.gov.tr'; 'veyseleroglu@gmail.com'; 'sabrikiris@ormansu.gov.tr'; 'ndemiral@ormansu.gov.tr'; 'mustafaakincioglu@ormansu.gov.tr'; 'veyseleroglu@tbmm.gov.tr'; 'veysel.eroglu@tbmm.gov.tr'; 'm.ozer@ormansu.gov.tr'; 'ozcanyaman@ormansu.gov.tr'; 'gseyhan@ormansu.gov.tr'; 'fsahin@ormansu.gov.tr'; 'acagatay@ormansu.gov.tr'
Betreff: Kurt avina cikan devlet memurlari

             T.C ORMAN SU İŞLERİ BAKANLIĞI MAKAMINA

             Ekte tarafınıza sunulan gazete haberlerinde Milli parklar 8. şube müdürlüğünün KORUMA ALTINDA OLAN kurtlar için sürek avı düzenlendigi görülmektedir.

             Basına yansımış olan haberlerde milli parklar şube müdürünün, bölgedeki KUDUZ şüphesi doğrultusunda Kuduz olan Kurt’u vurup öldürmek için, avcılar ile birlikte sürek avına çıktıkları yönündeki açıklamaları durumun vehametini ortaya koymaktadır.
             İçinde bulunduğumuz yüzyılda, doğayı ve yaban hayatı korumakla görevli olan Milli Parklar şube müdürünün KUDUZ vakası için bulduğu çözüm ve bunu çok doğru bir hareketmiş gibi basın açıklamasıyla taçlandırması, Orman Su işleri Bakanlığı’nın itibarını yerle bir etmiştir.
             Konuyla ilgili olarak söz konusu bölgede yetkililer hakkında soruşturma açılmasını, soruşturma sonuçlanana kadar açığa alınmalarını, , benzer sorumsuzlukların başka yerlerde yeniden yaşanmaması için bünyeniz içindeki tüm görevlileredoga da yasayan hayvanlarin yasam haklari konusunda  eğitim verilmesini,
konuyla ilgili olarak bilgi alma hakkım gereği şu sorularıma detaylı açıklamalı yanıt verilmesini talep ediyorum.

1) Söz konusu bölgede Kuduz vakası olduğu nasıl tespit edilmiştir? Kuduz hastalığı hangi kurum tarafından onaylanmıştır?
2) Kuduz hastalığının Kurtlarda olduğu nasıl bir bilimsel araştırma sonucu tespit edilmiştir ?
3) Kuduz vakası olduğu onaylandıktan sonra, avcılar kulübüne gidip eli silahlıları toplamadan önce halk sağlığını güven altına almak amacıyla herhangi bir işlem yapılmış mıdır ? ne gibi işlemler yapılmıştır ?
4) Sürek avına çıkan eli silahlıların, ormanın içinde Kuduz hastalığını taşıyan Kurt’u nasıl tespit edip öldüreceklerine dair  bir plan yapılmismidir ? Yoksa karşılarına çıkan tüm kurtları vurup hangi hayvanın Kuduz virüsü taşıyıp taşımadığını öldürdükten sonra tespit etmek yönünde bir çalışma mı planlanmıştır ? Bu durumda bu olayın koruma altındaki bir türü YOKETMEYE  calismaktan ne  farkı  vardir?
5) Koskoca devletin elinden, eli silahlı öldürmekten zevk alan çok sağlıklı ruhsal yapıya sahip olmayan bir grup insanla silahlanıp ormana dalıp önüne gelen hayvanı vurarak bir çalışma yapmak yerine konu uzmanı akademisyenler, bilim insanları, veteriner hekimler, zoologlardan oluşan bir ekip kurup, içinde bulunduğumuz çağa, ve konunun önemine uygun bir çalışma yapmak gelememekte midir ? Devlet ve Bakanlık bu güçten yoksun mudur ?
6) Söz konusu sürek avında kaç tane kurt öldürülmüştür ?
7) öldürülen hayvanlar üzerinde araştırma yapılmış mıdır ? hangi kurum tarafından yapılmıştır? elde edilen sonuçlar nedir ?
8) 8.bölge şube müdürlüğünde görev yapan yetkili kişilerin mesleki yeterlilikleri var mıdır ?

9) av sırasında eli silahlılar dışında denetim ve kontrol sağlamakla kaç kişi görevlendirilmiştir. ?
Ve en son olarak 5199 sayili Hayvanlari Koruma Yasasinin sekreteryasini yuruten kurumunuza bu eylem yakismaktamidir?
Yasal suresi icinde cevap talep ediyorum.

Saygilarimla

Ingo Marco Pannicke
-Baskan-
Animal Protection Group Arbeitsgruppe für Tierrechte e.V. 

Almanya'da kamu yararina calisan, kar amaci gütmeyen, resmi kayitli hayvan haklari dernegidir.   Dernek Resmi Kayit No. VR 568 /08.11.2001 Bitterfeld Asli Mahkemesi 

Kamu yararliligi Kayit No.113/142; tarih 06.08.2001
Alman Hayvan Koruma Yasasi §11 e istinaden bagli oldugu Veteriner Müdürlügü Landkreis Bitterfeld Sachsen Anhalt- Almanya 

Adres: Ignatz Stroof Strasse 8, 06749 Bitterfeld
Tel: 0049.-3493.605476
e-Mail: APG-Animalrights©t-online.de