Donnerstag, 26. Juli 2012

Fatih İlçe sınırları Dahilinde Fatih Camii bahcesinde yasayan kediler hakkinda

Fatih Belediyesi sinirlari icinde bulunan Fatih Camii bahcesinde yasayan kediler hakkinda
01.09.2009 
                      Fatih Camii' nin bahçesinde yaklaşık 170 kedi. Yavrular çoğunlukta. Yüzden fazlası hasta

Antrag APG e.V.
Tarih : 01-09-2009
KONU: Fatih İlçe sınırları Dahilinde Belediyenin 5199 Sayılı Yasayı İhlali hakkında.

Fatih Belediye Baskanlık Makamına
İSTANBUL


5199 Sayili Hayvanlari Koruma Kanunu 01 Temmuz 2004 tarihinde Resmi Gazetede yayimlanarak yururluge girmistir.

Bu Kanunun amaci;

Hayvanlarin rahat yasamalarini ve hayvanlara iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek,hayvanlarin aci,istirap ve eziyet cekmelerine karsi en iyi sekilde korunmalarini,her turlu magduriyetlerinin onlenmesini saglamaktir. Yonetimlerin ve kisilerin hem ahlaki hem de yasal gorevleri rehabilite mMerkezi acmak ve bu hayvanlari rehabilite ederek (kisirlastirip, asilayip ve numarator vasitasi ile kupeleyerek) aiındigi ve aliskin oldugu mahalde yasamasini,beslenme noktalari olusturarak,beslenmelerini,saglik sorunlari olanlarin tedavilerini  saglamaktir.

Yasalarin uygulanmasi kosullarin uygun olup olmamasina bagli degildir.Maddi imkanlarin yeterli olmamasi Kanunun uygulanmasina mazaret teskil etmez.Yasayi uygulamamak her durumda suctur.

Ilce'nizde sahipsiz hayvanlar ile ilgili hayvan haklari ihlalleri tum hiziyla surmekte oludugunu internet ortamindan ögrenmis bulunmaktayiz. Kanunlari uygulamakla mukellef sorumlulariniz Kanunu,Uygulama Yonetmeligi ve Bakan Genelgelerini uygulamayarak suc islemektedirler.

27 Ağustos saat 01:30 da Fatih Camisine ait alanda yasayan 50 ye yakın kedinin  torbalara koyularak toplanıldığı haberini almış bulunmaktayız.
Toplanılan kedilerin çoğu  1 haftalık gözleri dahi açılmamış, viral hastalıkları bulunan, kendi başlarına yemek yiyemeyen hayvanlar olduğnu duyduk.

Daha öncede Belediye Başkan Yardımcısı'nin toplanan kedilerin ormana atildiklari hakkinda bir aciklama yaptiklarini ögrenmis bulunmaktayiz.   Bu kedilerin akibeti konusunda bilgilendirilmemizi ve  4982 sayili Bilgi Edinme ve 3071 sayili Dilekce Hakki Kanunu geregi kanuni suresi icinde cevap ve bilgi verilmesini arz ederiz.

Saygilarimizla,
Adile Pannicke -Baskanlik-